Anne ve babanın iyiliği, çocuğun iyiliği demek.

Bu etkinlikte kendimize göstereceğimiz özenin çocuğumuzun gelişimine etkisini tartışıyor olacağız. Gerçek hikayelerden ve alandaki uzmanların görüşlerinden yola çıkarak yol haritamızı birlikte belirleyeceğiz.


Oksijen
maskesini
"Önce Sen"
tak!


Aile sistemi içerisindeki bireylerin iyilik hali, çocuğun gelişimini olumlu yönde etkiler. Ancak farklı gelişim gösteren bir çocuk yetiştirirken zamana karşı verilen mücadele, maddi kaygılar, geleceğe dair belirsizlikler ve zor şartlarda alınması gereken kararlar bu iyilik halini etkileyebilir.

Farklı gelişim gösteren bir çocuk annesi ile uzman bir psikoloğun hayallerinden doğan ‘Önce Sen’in amacı, anne ve babaların yaşadıkları bu zorlu duygu durumlarına destek olup kendi iyilik hallerinin önemini vurgulamaktır.

Farklı gelişim gösteren çocukların ebeveynlerine destek olmak için yapılan bu online konferansın ikinci yılında, değerli psikologlar pusulayı anne ve babaya çevirip, hep birlikte: ‘Oksijen maskesini Önce Sen tak’ diyecekler.

Biz Kimiz?


Beril Tokcan


Beril Tokcan, Milano Istituto Europeo di Design’da grafik tasarım ve ardından Sidney Teknik Üniversitesi’nde gör-sel iletişim eğitimlerini tamamlamıştır. Prematüre doğan ikizlerinden Emre’nin geç gelişimine destek olmak için girdiği arayış sırasında Anat Baniel Metodu® NöroHareket (ABMNH) ile tanışmıştır. 2015 yılında ABMNH Profesyo-nel Eğitimi’ni tamamlamış, ardından üç uzmanlaşma eğitimini (Farklı Gelişim Gösteren Çocuklar için ABMNH, Canlılık ve Anti-Aging ve Yüksek Performans için ABMNH) bitirmiştir. Bu eğitimlerin yanısıra Çocuk Yogası, Yoga Terapi ve Jeremy Krauss Yaklaşımı eğitimlerini de tamamlamıştır. İstanbul’da kurduğu Devinim merkezinde, farklı gelişim gösteren çocuk ve yetişkinlerle çalışmakta ve Uluslararası ABMNH Profesyonel Eğitimleri’nde asistanlık görevini yerine getirmektedir. Tokcan, aynı zamanda, Emre ile yolculuklarını kaleme aldığı ‘Ben Artık Özgürüm’ adlı kitabın yazarıdır.

www.beriltokcan.com


Sandra Pasensya


Uzm. Psk. Sandra Pasensya, Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Psikoloji, Liverpool Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji ve California Üniversitesi’nde Uygulamalı Davranış Analizi eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuklarda Davranış Prob-lemleri konulu araştırması, İngiltere’de birinci seçilerek, onur derecesi ile ödüllendirilmiştir. Kurucusu olduğu Renk-ler Psikoeğitim’de çocuklar ve aileleri ile çalışmalarına devam etmekte, klinik alanda geliştirdiği “psikoeğitim”i normal gelişim gösteren ve özel gereksinimli çocuklarla uygulamaktadır. Ulusal ve uluslararası kongrelere konuşmacı olarak davet edilen uzman psikolog, mesleki bilgi ve becerisini oluşturduğu İsim Şehir Çocuk sosyal sorumluluk projesi ile, kısıtlı imkanda çocuğunun gelişimine dair danışmanlık alamayan aileler ile de paylaşmak-tadır.

www.sandrapasensya.com

KATILMAK İÇİN