Somatik Eğitmenler


Berivan Aslan Sungur

Eğitmen, Rehber

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 12 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.


Gökçe C. Akyıldız

Yoga / Mindfulness Eğitmeni

2001-2002’de Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro-Oyunculuk ve eş zamanlı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bitiren Akyıldız, uzun zaman Yaratıcı Drama, Çocuk Oyuncu Koçluğu ve Çocuk Yogası alanlarında çocuklar ve gençlerle çalışmıştır. Bunun yanı sıra Yetişkinlerle de çalışan ve birçok eğitmenden Yoga alanında farklı eğitimler alan Akyıldız,‘GÖKÇE AKYILDIZ YOGA’ olarak Uluslararası Onaylı Yoga Alliance’ın içerisinde ‘Uluslararası Çocuk Yogası Okulu’ Ünvanını almıştır. Aynı dönemde ‘YogaMini’ markasını kurmuş ve çocuklar için yoga ve Mindfulness alanında materyal üretmeye, atölyeler yapmaya başlamıştır. 2019’da Eline Snel ve Sepin İnceer’den Çocuklar için Mindfulness eğitimini tamamlayıp, AMT EĞİTMENLERİ arasına girmiştir. Cihangir Yoga’da ve şehirdışı bir çok stüdyoda şimdiye kadar çok sayıda çocuk yogası uzmanı yetiştirmiş halen Cihangir Yoga’da Çocuk Yogası Uzmanlık Programları verip eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir.


Nilay Ersen

Anat Baniel Metodu® NöroHareket Uygulayıcısı

Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezunu Nilay Ersen, 1997 yılında ODTÜ Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllar çeşitli firmalarda Finansman ve Ithalat-Ihracat uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2016 yılına kadar aile şirketinde demiryolu sektöründe uluslararası firmaların temsilciliğini yapmıştır. 2016 yılında Serebral Palsi tanılı oğlu için alternatif tedavi arayışı sırasında Anat Baniel Metod® NöroHareket® ile tanışmış ve oğlundaki gelişmeleri gördükten sonra Ekim 2017’de, Amerika’da, Anat Baniel ve ekibi tarafından verilen profesyonel eğitime başlamıştır.
Ocak 2019’ta Temel Eğitimi, Aralık 2019’da Özel Gelişim Gösteren Çocuklar Uzmanlaşma Eğitimini, Kasım 2020'de Anti-Aging ve Dirimsellik Uzmanlaşma Eğitimini tamamlamıştır.
Ocak 2020 itibari ile, özel gelişim gösteren çocuklarla birebir çalışmalarına Ingiltere’de devam etmektedir. Ersen, aynı zamanda online platformda ABMNH grup dersleri vermektedir.


Tüten Yolukar

Profesyonel Koç

X kuşağı üyesi, 1978 doğumlu Tüten Yolukar ne burcunun özelliklerini ne de kuşağının özelliklerini tam olarak taşımaktadır. Bu nedenle de kuşaklar arası ve kuşaklaraşırı ilişkilere oldukça meraklıdır. Bu merakı onu Aile Dizimi uzmanlığına kadar taşımıştır ve Svagito Liebermeister ile Aile Dizimi eğitimini tamamlamıştır. Dramaturg ve Tiyatro Eleştirmeni olan Tüten Yolukar, mesleğinin ona kazandırdığı yetkinlikleri ve bakış açısını hayatın içine taşımaya karar vererek kurumsal hayata 20 yıl kadar önce adım atmış, 14 yıldır Global bir firmada üst düzey yönetici asistanı olarak çalışmaktadır. İnsan ilişkilerinde derinleşmek için Profesyonel Koçluk eğitimi alarak insanlarla daha yakın ilişkiler kurmayı, insanın anlam arayışını insanı anlama üzerinden sürdürmektedir. 2020 Ekim ayında başladığı Temel Varoluşcu Analiz Eğitimi hala devam etmekte olan Yolukar’ın 2017 yılında yazmış olduğu Bunların Hepsi Hikaye adlı kitabı bulunmakta, aynı zamanda koçluk ve atölye çalışmaları yapmaktadır.


Ümit Işık

Yoga ve Meditasyon Eğitmeni

Med Yapım Akademi Sinema-TV Oyunculuğu bölümünden mezun olan Ümit Işık, halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi A.F. ‘de Felsefe Bölümü uzmanlık eğitimine devam etmektedir. Işık, 2014 yılında yogayla tanışmış, Cihangir Yoga’da Yoga Alliance onaylı 200 Saatlik ‘Yiğit Zırtıloğlu/ Zeyneb Uras/ Naz Şarman ile Cihangir Yoga’nın Temelleri Uzmanlık Programı’, ardından Yiğit Zırtıloğlu ile Yoga8 Nişantaşı’nda Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı tamamlayarak, aynı dönemde gerçekleşen Uzmanlık Programı’nda Yiğit Zırtıloğlu’nun asistanlığını yapmıştır. Işık, eş zamanlı olarak Yoga8 Nişantaşı’nda 40 Saatlik (YACEP) Staj Programı’nı ve Cihangir Yoga’da bünyesinde ‘Mentorship Programı’nı Zeyneb Uras ve Chris Chavez mentorluğunda tamamlamıştır.

Kendini geliştirmek ve bu alanda derinleşmek için, meditasyon ve çeşitli yoga pratikleri ve disiplinleri üzerine; Chris Chavez, Yiğit Zırtıloğlu, Tuğçe İnam, Zeyneb Uras, Berivan Arslan Sungur, Çetin Çetintaş gibi yoga uzmanlarıyla çalışmaktadır.


Yansı Ulusoğlu

Mindfulness ve Somatik Farkındalık Eğitmeni, Rehberi

Oniki senedir zihinsel gevşeme ve bedenle temas üstüne, Somatik Hareketler, Bedenleşmiş Dayanıklılık, Meditasyon ve Mindfulness çalışmalarıyla rehberlik etmektedir. Zihin ve Beden bütünlüğüne dair kendi pratiği yirmi senedir devam etmektedir. Stresli iş yaşamı sırasında, kendi pratiklerinden edindiği faydaları, başkalarıyla da paylaşma arzusuyla profesyonel yolculuğu başlamıştır.

IMI Network Global Standartlarında Akredite ‘Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı’ eğitmenidir. Somatik eğitimlerine ‘Radikal Ekoloji’’nin kurucusu Godfrey Devereux ile uzun yıllardır devam etmiştir.

Aynı zamanda Doğum Doulasıdır. Hamilelere zihin ve beden bağına yönelik çalışmalarla rehberlik sunmaktadır. Yedi yaşında bir çocuk annesidir. Annelik yolculuğunda kaynak olabilmek için en çok kendi pratiğinden beslenmektedir.

BİLET AL